Facebook-f
Instagram
Youtube
Envelope
- Pyszne pomysły na kotlety roślinne
Artykuł sponsorowany
Kotlety kojarzą się przede wszystkim z solidnym schabowym, a tymczasem w wersji warzywnej są naprawdę smaczne i pożywne. Doskonale sprawdzają się jako urozmaicenie menu. Stanowią stały element jadłospisu wegetarian, ale każdy powinien ich spróbować. Można je przyrządzać z samych warzyw, ale powstają też warianty z dodatkiem różnego rodzaju kasz lub ryżu. Oto kilka propozycji, które polecamy przetestować.
Kotlety warzywne nie tylko dla wegetarian – dlaczego warto je jeść?
Kotlety warzywne to alternatywa dla wersji mięsnych, która wpływa korzystnie na zdrowie. Warzywa zawierają więcej witamin oraz innych składników odżywczych. Wybierając odpowiednie produkty, zapewnisz sobie odpowiednią porcję białka. Nie zawierają tłuszczów, które są niekorzystne dla zdrowia.
Kotlety warzywne pod względem smaku można dopasować do różnych gustów, ponieważ wiele warzyw doskonale nadaje się do ich wykonania. To dobry sposób, aby wprowadzić do diety dzieci i mięsożerców więcej witamin. Sprawdzą się również w przypadku osób odchudzających się. Przy pomocy przypraw stworzysz wyjątkowe i niskokaloryczne dania. Chrupiąca panierka sprawi, że warzywa zyskają zupełnie inny charakter.
Do zrobienia kotletów wykorzystaj kapustę, cukinię, marchewkę, brokuły albo po prostu ziemniaki. Świetnie sprawdzi się też soczewica. Jako dodatki możesz stosować dowolne warzywa, a także jajka ugotowane na twardo oraz różne gatunki kasz i ryż. Aby uzyskać jeszcze wyraźniejszy smak, warto dodać żółty ser albo ser feta. Cebula oraz czosnek zawsze są świetnym uzupełnieniem kotletów. Tak samo można dodać odrobinę zieleniny, np. pietruszki, koperku albo bazylii. Właściwie do przyrządzenia kotletów warzywnych można z lodówki pozbierać różne pozostałości, a danie i tak wyjdzie znakomite.
Kotlety warzywne możesz serwować tak samo jak w przypadku wariantu mięsnego. Podaj je z ziemniakami i surówką. Dobrą opcję stanowią buraczki, kapusta kiszona, ogórki małosolne albo mix różnych sałat. Każda surówka będzie odpowiednia. Możesz je podać również z frytkami lub przygotować do nich np. sos czosnkowy.
Kotlety z bobu
Bób jest bardzo sycący i zawiera dużą ilość białka, a małą tłuszczu. Dlatego jest polecany osobom odchudzającym się, a także wegetarianom oraz weganom. W znacznym stopniu zaspokaja również zapotrzebowanie na błonnik. Poza tym stanowi dobre źródło magnezu, miedzi i żelaza, a także folianów. W postaci kotletów jest jeszcze smaczniejszy. Przekonaj się, jak przygotować go we właściwy sposób: https://uwielbiam.pl/przepis/kotlety-z-bobu. Kotlety z bobu mogą stanowić świetne danie obiadowe, ale możesz też wykorzystać je do zrobienia hamburgera lub po prostu unikalnej kanapki.
Kotlety z kalarepy z serem
Kalarepa ma specyficzny, lekko ostry smak, dlatego jest chętnie jedzona na surowo, ale warto przygotować ją również w formie kotleta. Zrobienie kotletów z kalarepy nie zajmuje dużo czasu. Warzywo wystarczy pokroić na plastry i obtoczyć w przyprawach oraz panierce. Podczas smażenia, gdy obrócisz je już na drugą stronę, posyp startym serem.
Kotlety z kalafiora
Kolejnym oryginalnym daniem jest kotlet z kalafiora. Różyczki kalafiora posiekaj albo zmiel. Chodzi o uzyskanie czegoś w rodzaju masy, do której dodajesz pozostałe składniki. Wszystkie informacje na temat przygotowania są dostępne tutaj: https://uwielbiam.pl/przepis/kotlety-z-kalafiora. Uformuj placki i smaż je po 2 minuty z każdej strony. Jeżeli szukasz sposobu na szybki obiad, kotlety z kalafiora są odpowiednią opcją.
Kotlety z kaszy z grzybami
Kasza gryczana i grzyby to połączenie, które sprawdza się znakomicie. Kasza zawiera dobrze przyswajalne białko oraz błonnik niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Dostarcza organizmowi również cynk, wapń, fosfor, magnez i miedź. Suszone grzyby sprawiają, że nabiera wyjątkowego smaku. Zobacz, co jeszcze jest potrzebne, aby przyrządzić kotlety z kaszy gryczanej: https://uwielbiam.pl/przepis/kotlety-z-kaszy-z-grzybami. Z powstałej masy uformuj kotlety, obtocz w bułce tartej i usmaż. Najlepiej smakują z surówką z kiszonej kapusty.
- Co ciekawego na naszym blogu?
- Poznaj naszą bazę zdrowej wiedzy
Baza wiedzy to nie tylko źródło informacji
- Przepisy dla naszego zdrowia
- Zobacz nasze filmy na kanale Youtube
Nalewka z dzikiej róży
Niezwykle aromatyczna i smaczna nalewka z owoców dzikiej róży.
Jabłka
Jabłka to najpopularniejsze owoce na świecie. Warto je włączyć do codziennej diety, ponieważ korzystnie wpływają na zdrowie. Poznaj 10 powodów dla których warto jeść jabłka.
Pestki dyni a zdrowie
Pestki dyni to źródło magnezu, fosforu, manganu oraz cynku oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Łatwo przyswajalny cynk obecny w pestkach dyni korzystnie wpływa na płodność oraz zwiększa sprawność seksualną. Od wieków pestki dyni są stosowane w kuracjach odrobaczających…
O Blogu
Blog Naturalne zdrowie powstał kilka lat temu i ma on charakter informacyjny. Wszystkie wiadomości o zastosowaniu i właściwościach ziół oraz dietetyce i ziołolecznictwie zbieram w różnych książkach i na stronach internetowych.
#zioła #zastosowanieziół #ziołolecznictwo #dietetyka #zdroweodżywianie #przyprawy #roslinylecznicze
Musisz wiedzieć
Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej ani instrukcji użycia. W żadnym wypadku treści zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.
Polub nas
Facebook-f
Instagram
Youtube
Envelope
Dodaj komentarz